Böcek İlaçlama

Böcek İlaçlama

Haşere İlaçlama Servisi

 İnsanları hasta edebilen ve ölümcül hastalıklarla dahi karşı karşıya bırakabilen böcekler, evlerinizde yaşamaya başladıkları andan itibaren bir tehlike oluşturabilirler. En fazla depolarda ve kanalizasyon atıklarının olduğu kısımlarda yaşamakta olan böcekler, evlere girme fırsatı buldukları yerden girdikleri andan itibaren, ev içerisinde de yaşamaya ve çoğalmaya devam edebilirler. Özellikle de yiyecek arayışına girdikleri zaman, yiyeceklerin olduğu her alana kolayca girme şansını yakalayarak girerler. Böylece artık yeni yaşam yerleri evinizin her hangi bir köşesi olabilir ve bu çok normaldir. Ancak çoğalmaya başladıkları andan itibaren tehlike içermeye de başlarlar ve en kısa zaman içerisinde Böcek İlaçlama gerekli olmaktadır. İlaçlama yapılmadığı takdirde ya da ertelendiği sürece böceklerin üremesi de hızlıca gerçekleşecektir. Bunun için gerekli önlemlerin hemen alınması gerekir. Bu konuda sektör içerisinde bulunan uzman firmalardan destek alınabilir. Ayrıca ilaçlama yöntemi konusunda tecrübeniz yoksa kendiniz müdahale etmemelisiniz. Çünkü ilaçlama doğru tekniklerin kullanılarak yapılması gerektiren bir işlemdir. 

İlaçlama Yöntemleri              

Böcek İlaçlama, son derece temkinli bir şekilde, evlerde ya da kapalı alanlarda üremekte olan böcekleri, haşereleri ve fareleri uzaklaştırmak için kullanılan bir yöntemdir. Uzman firmalardan destek alındığı takdirde, firmalar kısa süre içinde ilaçlanacak olan yere ulaşırlar ve derhal ilaçlama yapmaya başlarlar. Üstelik kullandıkları yöntemler içerisinde kesinlikle o ortamda yaşayan insanlara zarar vermeyecek ilaçları kullanmaktadırlar. Haşerelerin büyüklüğüne, üremelerine, çoğunluklarına ve girip çıktıkları yerlerin tespitine göre uygulanmaktadır. Kokulu ve kokusuz çeşitleri ile uygulanan ilaçlama yöntemleri arasında en fazla tercih edilen yöntem kokusuz olanlardır. Kokusuz ilaçlama yönteminde kullanılan sıvılar, hem kokusuzdur hem de her hangi bir yere zarar vermeden ve iz bırakmadan uygulanmaktadır. Ayrıca yaşam alanınıza hızlı dönüş yapabilir ve hayatınıza devam edebilirsiniz. Evlerinizde yaptıracağınız böcek ilaçlama işlemlerinde kullanılan ilaçların size ve evcil hayvanlarınıza bir zararı yoktur.

Profesyonel İlaçlama

Böceklerin, farelerin, haşerelerin, kurtların ve bunlara benzer tüm mikrobik canlıların yaşam alanları dışarısı ya da kanalizasyon kanallarıdır. Bu nedenle kapalı bir alanda bir haşereye ya da böceğe rastlandığı takdirde, derhal bir uzman Böcek İlaçlama firmasına başvurulması gerekmektedir. Aksi takdirde, böcekler her geçen gün daha fazla artarak ve üremeye devam ederek yaşanılası alanları yaşanamaz ortamlara çevirebilirler. Bu durumda sıvı ya da jel şeklinde kullanılan ilaçlar ile yapılan ilaçlama işlemleri sonucunda, böcekler ve haşereler kısa sürede ortamdan uzaklaşmaktadır. Sürekli olarak ilaçlamaya devam edildiği takdirde, böcekler de gelmemeye başlayacaktır.